назад Фільтри
Сезон: літні ×
Моє авто
Сезон: літні ×
Ціна
Від:
до:
Індекс навантаження
Від:
до:
Звʼяжіться з нами

Літні шини

? як обрати

Як підібрати шини?
1. Подивіться розмір на боковині встановленої шини. Він наведений в такому вигляді: 205/55 R16.
2. Альтернативні варіанти розмірів покришок вказані в керівництві на автомобіль, на стійці кузова, дверях водія, на кришці паливного лючка або «бардачка».
3. Скористайтеся підбирачем по авто або фільтром на нашому сайті.

Фільтри

Товарів з цим набором фільтрів не знайдено. Для скидання фільтрів, будь ласка натисніть "Скинути фільтри" і спробуйте задати інші параметри.

4,5
34797 оцінок
Наші переваги
Оптові ціни
1 рік розширеної гарантії
10 років на ринку
Власні склади у Києві, Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі
Офіційний дилер Michelin, Goodyear, Continental, Gislaved, Uniroyal
Відгуки наших клієнтів
Валентин
03 травня 2024
Гарна гума, по всім параметрам, окрім гучності.
Плюси: Всі характеристик супер.
Мінуси: Гучна на асфальті
Олександр
02 травня 2024
Гума гарна, не можу сказати що дуже мяка але в мене низький профіль, але проїхав вже 40к а гумаяк нова, протектора ще 5мм (нова 8).
Плюси: повільно зношується
Мінуси: не помітив
Александр
01 травня 2024
досить дешева, бюджетна резина за свої гроші
Плюси: бюджетна резина, досить довго зношується
Мінуси: шумність, жорсткість
Игорь М.
30 квітня 2024
Шины выносливые и долговечные, сезон на них активно откатал. Шумят и жестковато по ощущениям, зато фургон чувствует себя увереннее на поворотах и прямой при полной загрузке.
Плюси: Сцепление, управляемость, хороший износ
Мінуси: Жесткий ход, шум
Дмитро
29 квітня 2024
Шина міцна,витримує дійсно сильні попадання в яму,тримає дуже добре на мокрому снігу,та мокрій дорозі, тиха .
Плюси: Дуже багато
Мінуси: Нема
Максим
28 квітня 2024
Резина бомба,мягкая,большая отбортовка,держит и мокрую и сухую дорогу очень классно,очень тихая,сравнить есть с чем,рекомендую всем.
Плюси: Мягкая в меру,держит дорогу,не шумит,большая отбортовка
Мінуси: Нет
Богдан
28 квітня 2024
Отбалансировались так себе, также на льду не очень держак. В остальгом меня все устраивает. Летом в сухую и дождливую погоду отлично держат.
Плюси: Сцепление на мокрой и сухой дороге, цена
Мінуси: Сцепление на льду

Сезонна гума, як відомо, має ряд ключових особливостей, які дозволяють їй витримувати навантаження в певних температурних режимах і на певних типах поверхні. Йдеться і про тип протекторного малюнка, і про склад гумової суміші. Наприклад, для теплої пори року необхідно підібрати літні шини, які дозволять отримати максимальний комфорт від керування автомобілем на сухій і мокрій трасі, в різних швидкісних режимах на будь-яких типах дорожнього покриття. Якими ж бувають шини для літа?

Особливості літньої гуми: склад компаунда, протектор і його призначення

Саме цими параметрами літня гума відрізняється від зимових моделей. Компаунд літніх комплектуючих містить спеціальні добавки, які дозволяють зберегти необхідний рівень жорсткості при високих температурах навколишнього середовища і асфальту. Крім того, формула гумової суміші розроблена таким чином, щоб шина не втрачала ключових властивостей при перепадах температур під час випадання опадів. Літні шини роблять стійкими до зносу, вони мають низький опір коченню, що дає непогану економію палива.

Протектор літньої гуми менш виразний і глибокий, ніж у зимових зразків. Тут мало ламелів, та й тип самого малюнка значно відрізняється. Проте, у комплектуючих для літа продумана дренажна система, утворена комплексів каналів і канавок. Вони швидко і ефективно виводять вологу з плями контакту, що дає можливість знизити ризик аквапланування.

Види протектора літніх шин

Виділяють кілька типів протекторного малюнка у літніх шин. У кожного з них своє призначення, особливості та переваги. Протектор літніх шин може бути:

  • симетричним класичним;
  • симетричним спрямованим;
  • асиметричним.

Найчастіше зустрічається найбільш універсальний класичний симетричний протектор. Багато виробників автогуми оснащують свою продукцію саме таким типом малюнка. Він швидко і ефективно виводить вологу з плями контакту, забезпечуючи оптимальну керованість автомобіля в будь-яких погодних умовах. Високі результати продуктивності такої протектор показує і на сухій трасі. Як правило, такі шини відрізняються доступною ціною і підходять для широкого кола споживачів.

Купити літню гуму на авто можна і з направленим малюнком. Основна їхня перевага - висока курсова стійкість на мокрому асфальті навіть в період рясних опадів. Мінусом моделей з таким малюнком є ​​досить низький рівень акустичного комфорту.

На особливу увагу заслуговує асиметричний протектор. При установці таких шин слід уважно стежити, щоб зовнішня і внутрішня сторона відповідали своїм становищем, в іншому випадку покришки будуть швидко зношуватися і доставляти дискомфорт при управлінні транспортним засобом. Ця гума стане відмінним варіантом для автолюбителів, які вважають за краще швидкість і агресивний стиль водіння. Зовнішня сторона таких шин виготовлена ​​з більш жорсткого компаунда, ніж внутрішня, що дає більш впевнене пряме курсування і м'яку маневреність. Крім того, літню гуму з асиметричним протектором відрізняє розвинена дренажна система, яка миттєво очищає пляму контакту від вологи.

Низькопрофільна літня гума: плюси і мінуси

Окремо слід згадати низькопрофільні покришки. Вони відрізняються хорошою курсовою стійкістю і впевненою маневреністю. Крім того, вони практично не гріються. Для любителів швидкої їзди покупка літніх автошин з низьким профілем стане відмінним рішенням.

Справедливо буде назвати і мінуси таких моделей шин. Так, вони не завжди успішно долають дорожнє полотно низької якості, що особливо актуально для українських умов. На великій швидкості шини можуть не витримати наїзд на ями або вибоїни, що призведе не тільки до пошкодження самої автогуми, але і до деформації дисків. Таким чином, низькопрофільні шини підійдуть тільки для рівних доріг хорошої якості.

Типорозміри: на що дивитися при виборі літніх шин

Якщо ви вирішили купити літню гуму, слід пам'ятати, що вибирати її потрібно по типорозміру. Це перший і, мабуть, самий основний параметр, на який слід звернути увагу. Типорозмір включає в себе такі поняття, як:

  • ширина;
  • висота профілю;
  • тип конструкції;
  • посадковий або внутрішній діаметр.

Дізнатися типорозмір, який підходять конкретно для вашого авто, можна з інформаційних наклейок всередині салону або інструкції по експлуатації авто. Також можна проконсультуватися з фахівцями, щоб дізнатися, який саме розмір покришок потрібен для вашого авто.

Крім того, вся необхідна інформація міститься на боковинах самих покришок. Тут можна побачити відповідне маркування. Наприклад: 185 / 65R15, де 185 вказує на ширину шини в міліметрах, 65 - на відсоток висоти профілю від ширини, R свідчить про те, що перед нами радіальна шина, а 15 - це внутрішній діаметр в дюймах.

Дуже важливо купити літні шини типорозміру, який буде ідеально відповідати параметрам вашого авто і вимогам автовиробника. В іншому випадку, покришки будуть швидко зношуватися, можуть спровокувати поломку транспортного засобу або навіть аварійну ситуацію на дорозі.

Найпопулярніші виробники літньої гуми

Сучасний ринок пропонує масу можливостей купити гуму літню в Україні від провідних світових брендів. Широко представлені тут європейські концерни Continental, Michelin, Pirelli. Також можна вигідно придбати шини від азіатських виробників Bridgestone, Yokohama, Hankook. Уваги заслуговують і американські компанії Goodyear, Cooper і багато інших. Всі вони займають лідируючі позиції в галузі і надають продукцію найвищої якості.

Як визначити ступінь зносу літніх шин

Як і будь-яка інша продукція, автомобільні покришки мають властивість зношуватися. І не завжди ціна літніх шин є тут визначальним фактором. Щоб зрозуміти, що протектор став непридатним, слід звернути увагу на спеціальні колірні індикатори, якими оснащені деякі моделі шин. Якщо їх немає, можна самостійно заміряти глибину протектора за допомогою лінійки. Вона повинна становити не менше 1,6 мм. Нарешті, можна відправитися в автосервіс, щоб там на спеціальному обладнанні виміряли глибину канавок і рівномірність зносу шин.

Умови зберігання літньої гуми

Асортимент літніх шин включає безліч моделей для різних погодних і дорожніх умов. Проте, жодна з них не підходить для того, щоб експлуатуватися взимку. Це пов'язано з усіма особливостями даного типу комплектуючих, зазначеними вище. Так що на час холодів шини слід правильно зберігати, щоб вони були готові до нового сезону.

В першу чергу покришки слід очистити від пилу і бруду. Далі їх необхідно просушити і упакувати в спеціалізовані чохли. Оптимально зберігати шини в підвішеному стані, або на спеціальних стелажах. В іншому випадку вони залежуються, і можуть деформуватися і заминатися. У приміщенні, де зберігається гума, має бути сухо і тепло. Якщо ви зберігаєте комплектуючі на стелажах або стопкою, раз на місяць їх потрібно перевертати.

Де міняти гуму

Оптимальний варіант для заміни літньої гуми в Україні – звернутися до професіоналів шиномонтажу чи СТО. Довіряти слід лише перевіреним фахівцям, які гарантовано зроблять все правильно та без помилок. Компанія INFOSHINA надає високоякісний сервіс шиномонтажу у п'яти містах України:

✔️ Популярні типорозміри літніх шин

Найпопулярніші типорозміри літніх шин 205/55 R16 195/65 R15 185/65 R14 215/65 R16 175/70 R13

✔️ Популярні діаметри літніх шин

Найпопулярніші діаметри літніх шин R13 R14 R15 R16 R17 R18 R19

✔️ Популярні бренди літніх шин

ТОП-5 популярних брендів літніх шин Michelin Continental Goodyear Nokian Tyres Bridgestone

Ціни на літні шини

Модель Ціна
Leao R620 4331
Kenda K280 1986
General Tire Altimax One S 3276
Kenda K415 1818
Lassa Transway 2 3049