назад Фільтри
Призначення: Моторні мастила ×
Ціна
Від:
до:
Звʼяжіться з нами

Моторні мастила

? як обрати
  1. Підбирайте масло по типу двигуна і за хімічним складом. Мінеральне підійде для авто з карбюраторним двигуном, напівсинтетичне - для карбюраторних і інжекторних. Синтетичне масло є універсальним і підійде для двигуна будь-якого типу.
  2. Важлива в`язкість масла, від якої залежить рівень перегріву двигуна. Для літнього періоду підійде більш густе, взимку - з меншим ступенем в`язкості, найкраще - мінеральне або синтетичне.
  3. Враховуйте марку автомобіля при виборі масла.
  4. Скористайтеся системою фільтрів на нашому сайті.
Фільтри

Товарів з цим набором фільтрів не знайдено. Для скидання фільтрів, будь ласка натисніть "Скинути фільтри" і спробуйте задати інші параметри.

4,5
1028 оцінок
Наші переваги
Оптові ціни
1 рік розширеної гарантії
10 років на ринку
Власні склади у Києві, Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі
Офіційний дилер Michelin, Goodyear, Continental, Gislaved, Uniroyal

Автомобільні моторні масла: види, призначення, рекомендації по вибору

Правильно підібране і якісне моторне масло має таке ж значення, як хороший бензин. Тому при проходженні техобслуговування ремонтники приділяють пильну увагу підбору і заміні масла. Фактично, саме автомасло для двигуна допомагає йому (двигуну) працювати краще і довше.

Головним завданням моторних масел стає формування масляної плівки на поверхні деталей, що труться. Таким чином, зводиться до мінімуму стирання і деформація цих елементів двигуна, а значить, деталі відмінно функціонують протягом тривалого часу. Однак відповідальність за вибір і своєчасну заміну масла лежить, все ж, на автовласнику. Тому йому необхідно розбиратися в видах і способах застосування мастильних сумішей. Сьогодні купити моторне масло в Україні можна як в звичайних магазинах, так і на інтернет-порталах з доставкою.

Яким буває моторне масло

За типом основи масла можуть бути:

  • синтетичними;
  • полусинтетичними;
  • мінеральними.

Перший вид (синтетичне автомасло для двигуна) багато експертів називають найкращим вибором для будь-якого автомобіля. У порівнянні з іншими типами масел, синтетичні можуть працювати при дуже низьких температурах і не так гостро реагують на спеку (не чутливі до перегріву). Також вони мають більш тривалий термін експлуатації і меншу в'язкість.

Головним же недоліком стає вартість: купити масло для двигуна на синтетичній основі може далеко не кожен водій.

Напівсинтетичні масла - це мінеральне масло, насичене різними присадками синтетичного походження. Така суміш істотно дешевше чистої синтетики, але і за властивостями поступається їй. Однак є золотою серединою з гідними характеристиками і прийнятною вартістю. Купити моторне масло такого типу обирає більшість автомобілістів.

Самим недорогим з усіх стає мінеральне масло. Його виробляють з речовин, які утворюються при обробці нафти. Це тягуче масло, яке найкраще підходить транспортним засобам, які пройшли більше 150 тис. км.

До недоліків мінеральних масел варто віднести їх недовговічність: експерти рекомендують міняти таке мастило при проходженні кожних 9-10 тис. км. Ще одним мінусом виступає низька опірність перегріву.

Існує ще один тип масляних сумішей: промивні масла. Вони збагачені різними промивальним присадками і застосовуються тоді, коли потрібно не просто замінити основне масло, але також змінити його тип. Промивні масла заливають всього один раз, а потім утилізують.

Дизельне і бензинове моторне масло

Залежно від того, для яких моторів призначене масло, воно може бути дизельним або бензиновим.

У згоді з американським інститутом нафти «API», вони маркуються таким чином:

  • дизельне отримує індекс з буквою «С»;
  • на етикетці бензинового фігурує буква «S»;
  • після цих букв (основних) в маркуванні присутній ще один символ, який вказує на рік випуску двигуна.

В європейських країнах поширена інша система маркування: «ACEA», введена асоціацією європейських виробників. Вона також передбачає наявність основної літери (A, B, E) і цифр (1, 2, 3, 4,5). Тут буквами позначений тип мотора, а цифрами - якість масла. Чим вище цифра, тим більше повні експлуатаційні характеристики отримує масло.

В'язкість масел

Незважаючи на те, що зазначена вище інформація дуже важлива, тільки на її підставі не вийде вибрати і купити масло для двигуна моторне. Необхідно ще врахувати ступінь густоти суміші або її в'язкість.

Для літнього періоду фахівці рекомендують застосовувати більш густі масла, які здатні зберегти свої властивості в спеку. Але при їзді в холодну пору року такі суміші швидко густішають, тому потрібні інші, зимові.

Сезонність легко встановити за інформацією на етикетці: напис SAE (30, 40 або 50) говорить про те, що цю суміш можна використовувати при температурі від 0 до +30, +45 або +50 відповідно.

У той же час, на каністрах з менш густим, не в'язким маслом можна побачити напис SAE (0, 5, 10, 15 або 20) W. Це означає, що такі масла підходять для зимової погоди з температурою повітря 10-40, 10- 35, 5-25, 0-20 нижче нуля або від +15 до -15 відповідно.

Для любителів універсальних рішень існують всесезонні масла з помірною густотою. Вони маркуються символами SAE 5W-40, 5W-30, 10W-30, 10W-40,15W-40 або 20W-50. Це означає, що такі суміші залишаються працездатними в діапазонах температур від +35 до -30, від +30 до -35, від +30 до -30, від +35 до -30, від +40 до -20 або від +45 до -15 відповідно.