Звʼяжіться з нами

Дивитися всі Поради
Як продовжити термін експлуатації шипів?

Покришки, забезпечені шипами, справедливо вважаються зручними і безпечними в зимовий період. Особливо актуальні вони в снігові зими, які часто супроводжуються обмерзанням доріг. Під час частого використання шини можуть втрачати шипи, що негативно впливає на якість руху, стійкість і швидкість гальмування транспортного засобу. Виконуючи декілька правил, можна подовжити термін їх експлуатації.

Основні норми і особливості

Засніжені і обмерзлі дороги - не рідкість в зимовий час в нашому кліматі. Тому цілком закономірним рішенням для будь-якого водія стає вибір шипованих зимових покришок . Проте в процесі регулярної експлуатації автомобіля шипи протиковзання можуть випадати або втрачати свої первинні властивості.

За цим треба ретельно стежити, своєчасно роблячи заміну. Крім того, якщо забезпечити правильне використання шипованої гуми і приділяти увагу відходу за нею як впродовж зими, так і влітку, в період зберігання, можна значно продовжити їй життя.

Питання догляду за шипованими покришками дуже важливе, оскільки неякісні зимові шини, що вийшли з ладу, знижують безпеку водія, не забезпечуючи необхідні експлуатаційні властивості. Закон не пред'являє строгих вимог до стану шипів на гумі, тому кожен автовласник сам повинен контролювати це питання.

Правила зберігання шипів

Передусім, роблячи вибір на користь шипованной гуми, слід встановлювати її на усіх осях. Виробник має бути перевіреним, а продавець надійним - не варто придбавати занадто дешеві покришки, оскільки вони можуть не відповідати обов'язковим вимогам.

Перед початком використання шин після їх установки обов'язкова обкатка. Для цього перші 800 - 1000 км пробігу треба обмежувати швидкість до 70 км/год. Під час обкатки треба стежити за способами їзди: не можна різко гальмувати і розгонятися, акуратно заходити в повороти, а також уникати тієї, що пробуксувала провідних коліс.

Шипована шина вимагає виконання декількох правил:

  • не можна допускати ударів коліс об тверді предмети, що виступають на поверхні дороги;
  • Обов'язково звертати увагу на підтримку тиску в покришках;
  • Запобігати можливим перевантаженням. У тому числі не варто розвивати максимально допустиму швидкість, що під впливом розвитку відцентрових сил призводить до підвищення динамічного навантаження на шипи;
  • Небажано їздити на шипованій гумі по чистому асфальту без снігу. Особливо шкідливо для шипів рух по прогрітому асфальтовому покриттю;
  • Важливо обертати на відсутність в місці стоянки автомобіля олій, нафтопродуктів і інших подібних речовин, які руйнують шипи. З цієї ж причини не можна ставити машину в місці, де скупчується вода примерзання шипів до асфальту приносить їм значну шкоду;
  • Обов'язкове регулярне очищення поверхні покришок від сторонніх предметів.

Під час експлуатації шин їх треба регулярно перевіряти на предмет нерівномірного зносу. Якщо з'явилися якісь механічні ушкодження, необхідно виправити їх, звернувшись в шинний центр. Після закінчення сезону зимову гуму треба певним чином підготувати до тривалого зберігання. Її ретельно миють, видаляючи пісок і інші сторонні речовини, і залишають в сухому місці або здають на зберігання в сервісний центр.

17 січня 2019 р.