Звʼяжіться з нами

Дивитися всі Поради
Як уникнути аквапланування?

Одна з найбільших неприємностей, що підстерігають водіїв у літній сезон - аквапланування. Цей ефект виникає, коли шини виявляються не в змозі впоратися з водним шаром і автомобіль погано контролюється кермом. Така ситуація дуже небезпечна, адже підвищується ймовірність аварійної ситуації. Знизити ризики можна, якщо дотримуватися кількох правил.

Як запобігти ефекту аквапланування?

Під час руху на мокрій дорозі основне навантаження лягає саме на шини, і багато залежить від їхньої здатності швидко і якісно відводити воду з плями контакту.

Тому, щоб не потрапити в небезпечну ситуацію, необхідно звертати увагу на деякі деталі:

  •  у дощ більш корисними будуть шини з відкритим дизайном протектора. Чим більше на його поверхні поздовжніх канавок, з'єднувальних каналів-перемичок вигнутої форми, які забезпечують турбо-ефект, й інших елементів малюнка, тим меншим буде контакт гуми з дорогою. Наявність канавок, каналів та інших деталей дозволяє відводити вологу з протектора, тим самим знижуючи ймовірність аквапланування. Гладкі спортивні шини-напівсліки у цьому розумінні - повна їх протилежність: якщо малюнок закритий або взагалі практично відсутній, ризик ковзання значно підвищується;
  •  вибір покришок із направленим малюнком. Такий тип малюнка має у своєму складі безліч водовідвідних канавок, які чергуються і формують собою V-подібну форму. У результаті ризик аквапланування знижується;
  •  у регіонах з великою кількістю опадів рекомендують встановлювати спеціальні дощові покришки. За своєю суттю це літні шини , що мають кілька відмітних особливостей. Перша - наявність спеціального малюнка, що прискорює відведення вологи. Друга важлива риса дощових покришок - використання оптимізованого складу гуми зі спеціальними добавками, які покращують зчіпні властивості у мокрих умовах.

Не тільки від типу і моделі шин залежить ефективність захисту від аквапланування. Дуже важливо стежити за тиском у покришках. При недостатньому рівні тиску автомобіль швидше втрачає стійкість на мокрій дорозі.

Зниження швидкості у дощ - ще одне важливе правило. Чим нижча швидкість, тим вище зчеплення. Знаючи це, навіть водії-початківці зможуть зберегти стійкість та керування у дощ. Під'їжджаючи до калюжі, краще долати небезпечне місце по прямій, оскільки у поздовжньому напрямку відвід води у більшості випадків відбувається краще.

Що робити, якщо аквапланування не вдалося уникнути?

Якщо з якоїсь причини автомобіль все-таки втратив зчеплення через дію води, необхідно виконувати кількох правил. Це допоможе уникнути заносів та аварійних ситуацій.

У такому випадку небажано повертати кермо, адже тоді уникнути занесення буде дуже складно. Найкраще рішення - знизивши швидкість, їхати по прямій доти, поки колеса знову не опиняться на сухій ділянці і зчеплення не буде віднайдено. У цей момент кермо потрібно міцно тримати двома руками, щоб не втратити керування.

При акваплануванні рекомендують гальмувати двигуном, оскільки використання гальм може спровокувати занос. Скидати газ радять незалежно від того, який тип двигуна в конкретному автомобілі.

Як стверджують виробники автомобілів і шин , незалежно від того, наскільки надійні покришки і автомобіль, глибокі калюжі краще об'їжджати, якщо є така можливість. В іншому випадку є сенс почекати, поки інша легкова машина проїде через калюжу, і рухатися по її колією. Це знизить ризик аквапланування.

 

01 серпня 2020 р.